butelka termiczna
Czy warto kupić butelkę termiczną?
20 maja, 2020
Pokaż wszystkie
pojemniki próżniowe

Jest cała masa sposobów na to, by jak najdłużej zachowywać produkty spożywcze i gotowe dania w świeżości, czy nawet przedłużyć ich przydatność do spożycia. Dziś to nie tylko jak lata temu solenie, solanki czy mrożenie żywności, ale także wysokiej klasy opakowania i pojemniki próżniowe pomagają nam w tym działaniu.

Pojemniki próżniowe od Dafi

Polskiego producenta Dafi nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. To nasza polska marka, która kojarzy się głównie od lat z dzbankami do filtrowania wody. Ale DAFI to nie tylko dzbanki, ale też butelki filtrujące, filtry do gospodarstwa domowego oraz właśnie szeroka gama pojemników próżniowych do przechowywania żywności, które można zakupić Seeyoo.pl.

To niemal niesamowite, ale żywność przechowywana w warunkach próżni jest aż 5 razy dłużej zdatna do spożycia niż np. przechowywana jedynie w lodówce. To bardzo ważne w sytuacji, gdy na przykład zbyt dużo ugotowaliśmy i chcemy dane danie zjeść w przeciągu kilku dni lub gdy okazało się, że mamy zrobione większe spożywcze zapasy. Jedzenie, które przechowywane jest w pojemnikach próżniowych nie jest narażone na wilgoć oraz na działanie bakterii tlenowych i to właśnie wpływa na jego dłuższy termin przydatności. W sytuacji, gdy w pojemnikach chcemy przechowywać aromatyczne i smakowite produkty czy potrawy, nie musimy się o to martwić, że jedzenie straci coś ze swoich walorów. Wręcz przeciwnie- pojemniki próżniowe od Dafi świetnie zachowują zapach i smak jedzenia, a przy tym smak i aromat nie są roznoszone po lodówce. Pojemniki świetnie nadają się więc do przechowywania w nich pysznych sezonowych owoców, sosów, aromatycznych dań. Przechowywanie dań i produktów spożywczych próżniowo to także działanie ograniczające marnowanie i wyrzucanie jedzenia- a takich praktyk zdecydowanie nikt nie popiera. Każdego roku marnowane jest blisko 1,3 miliarda ton jedzenia, czyli 1/3 żywności produkowanej na świecie!

Czy to mało zalet? możemy dołożyć kolejne, a mianowicie choćby wygodę- pojemniki próżniowe od Dafi można śmiało myć w zmywarce, można podgrzewać w nich jedzenie w mikrofalówce oraz przechowywać je nie tylko w lodówce, ale także w zamrażarce. Inna ich zaleta to estetyka, na co zwraca uwagę wielu użytkowników pojemników od Dafi. Dostępne różne modele, pojemności i zestawy sprawiają, iż pojemniki Dafi z łatwością można wkomponować w każdą kuchnię, a świetnie prezentują się także na stołach wyjęte bezpośrednio z lodówki. I jeszcze jedno- używanie pojemników próżniowych od Dafi to gwarancja bezpieczeństwa, gdyż są one wykonane jedynie z atestowanych tworzyw, które nie zawierają w swoim składzie związków bisfenolu A.

Gdzie kupić pojemniki Dafi?

Pojemniki próżniowe Dafi można najłatwiej i najbezpieczniej kupić bez wychodzenia z doku, w sklepie online. Ale Dafi to producent, który od przeszło 30 lat zajął należne sobie miejsce na wielu sklepowych półkach w całej Polsce. Pojemniki Dafi zakupić więc można w wielu znanych sklepach z wyposażeniem kuchennym, a także w najpopularniejszych supermarketach.