Butelka filtrująca - na ile starcza filtr
Butelka filtrująca – na ile starcza filtr?
8 maja, 2020
Pokaż wszystkie
Co filtruje butelka Dafi

Butelki filtrujące do wody kranowej, podbiły serca wielu Polaków, a liczba ich sympatyków ciągle rośnie. Nic w tym dziwnego, wszak to bardzo prosty i wygodny sposób na to, by czystą i świeżą wodę mieć zawsze przy sobie – na treningu, w pracy, w szkole, podczas spaceru. Jak działa butelka filtrująca DAFI i jakie zanieczyszczenia i mikroelementy eliminuje z wody?

Prosta i wygodna

Butelki filtrujące Dafi to minimalistyczna stylistyka i ciekawy design. Mnogość kolorystyczna sprawia, iż butelkę można dobrać do własnego gustu i preferencji oraz uczynić z niej ciekawy dodatek do torebki lub do plecaka. Ale ciekawy wygląd to jedno, a przecież głównie liczy się coś innego – a mianowicie to jakie zalety ma używanie butelki filtrującej. Butelki filtrujące Dafi to akcesoria do picia wielokrotnego użytku, mają więc dużą przewagę nad butelkowaną wodą w jednorazowych butelkach z plastiku.

Codzienne używanie butelki Dafi sprawia, iż nie musisz wydawać co dzień pieniędzy na wodę mineralną (nawet 2-3 złote dziennie) oraz tym samym ograniczasz zaśmiecanie naszej planety wszędobylskim plastikiem. Co ciekawe – jeden filtr pozwala przefiltrować nawet 150 litrów wody, a więc jest bardzo wydajny, a jego żywotność wynosi aż 4 tygodnie. Butelki wyposażone są w filtr węglowy, który cechuje się bardzo wysokimi właściwościami absorpcyjnymi. Węgiel aktywny szybko i skutecznie wychwytuje z wody chlor i jego pochodne, metale ciężkie (ołów, miedź, itp.), pestycydy, herbicydy oraz wiele zanieczyszczeń mechanicznych. Przefiltrowana w ten sposób woda zyskuje dużo wyższe walory zapachowe oraz smakowe.

Butelka Dafi pozwala na wygodne picie wody, a to dzięki wyprofilowanemu korkowi, który dodatkowo jest bardzo szczelny- woda nie rozleje nam się ani w plecaku, ani w torbie. Butelki Dafi wykonane są z wytrzymałego tworzywa, które nie zawiera w swoim składzie szkodliwego bisfenolu A. I na koniec niemniej ważna zaleta- butelki Dafi produkowane są w Polsce i przez polskiego producenta.

Co klienci DafI mówią o naszych butelkach?

Wyżej wymienione zalety butelek Dafi są od lat także potwierdzane przez naszych klientów. To, co głównie doceniają użytkownicy naszych butelek z filtrem to:

– lekkość butelki- butelka waży jedynie 33 gramy, a więc tyle co tej samej pojemności butelka jednorazowa,

– butelkę bardzo łatwo jest trzymać w dłoni oraz łatwo jest z niej pić – to dzięki ergonomicznemu i dopracowanemu kształtowi,

– butelka posiada „dzióbek”, który sprawia, że komfortowo można się z niej napić nawet w czasie ruchu i wykonywanego wysiłku (zatyczka automatycznie zamyka i otwiera dzióbek)

– butelkę można napełnić wszędzie- w hotelowym pokoju czy nawet w strumyku na szlaku.

Butelka Dafi to dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o codzienne picie niż butelkowana woda mineralna ze sklepu. Jest skuteczna w działaniu i ekologiczna. Koszt jednej butelki Dafi wraz z filtrem to cena około 35 złotych. Możemy też zakupić butelkę w zestawie z wymienną nakrętką oraz dwoma filtrami- ich koszt wtedy to około 77 złotych.