Butelka filtrująca - na ile starcza filtr
Butelka filtrująca – na ile starcza filtr?
8 maja, 2020
butelka termiczna
Czy warto kupić butelkę termiczną?
20 maja, 2020
Pokaż wszystkie
butelka termiczna dafi

Polacy coraz bardziej świadomie podchodzą do sposobu odżywiania, zdrowej żywności i zalet wody. Dlatego też na popularności tracą kolorowe i słodkie napoje, a zyskują domowe soki, lemoniady, a nawet zwykła czysta woda. Wychodząc na przeciw tym zdrowym trendom Dafi opracowała butelkę termiczną- idealną do zimnych jak i ciepłych napojów.

Zalety butelki termicznej Dafi

Butelki termiczne Dafi są idealne zarówno podczas wycieczek, ale i na spacerze, na pikniku, a nawet w pracy. Niezwykle poręczne i łatwe w obsłudze pozwalają mieć swój ulubiony napój zawsze przy sobie. Butelki termiczne Dafi dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru butelki, która najbardziej mu się podoba. Ponadto wyposażone są w wygodny uchwyt, który pozwala je nosić. Ergonomiczny kształt butelki pozwala komfortowo trzymać ją w ręce, a łatwy sposób nalewania znacząco ułatwia jej użytkowanie. Co bardzo ważne- butelka termiczna Dafi nie utrzymuje i nie przenosi zapachów, dlatego też przenosić w niej można różne napoje bez obawy o popsucie ich smaku i zapachu. Dzięki zachowywaniu wysokiej i niskiej temperatury napojów – butelka jest przydatna przez cały rok, niezależnie od pogody.

Antypoślizgowa podstawa butelki sprawia, iż będzie ona stabilnie stała tam, gdzie ją postawimy, a pojemność 490 ml to idealna pojemność zapewniająca ugaszenie pragnienia zawsze, gdy jesteśmy poza domem. To także kompaktowa butelka, która dobrze mieści się we wszelkich torebkach, koszach piknikowych, plecakach czy torbach treningowych. Butelki Dafi zostały zaprojektowane i wykonane tak, iż są bardzo wytrzymałe. Wytrzymałość gwarantuje wykonanie ich z bezpiecznej i certyfikowanej kwasoodpornej stali.

Przyjazna środowisku

Butelka termiczna Dafi to bardzo ekologiczna alternatywa dla butelek plastikowych. Trzeba sobie samemu przemyśleć, ile półlitrowych butelek moglibyśmy kupić podczas krótkich wczasów w górach- a przecież jest to zbędne. Dobrą zmianą jest wybór wielorazowej butelki, która będzie przyjazna zarówno dla środowiska jak i dla portfela. Używając produktów wielorazowych ogranicza się niemal do zera kupno i użycie wszelkich kubeczków jednorazowych, słomek i wielu innych plastikowych przedmiotów, które używane są chwile, a zaśmiecają środowisko na całe długie lata.  Ale to także wspaniała inwestycja we własne zdrowie.

Jednorazowe, plastikowe butelki mogą zawierać w swoim składzie niebezpieczne składniki, które przenikać mogą do wody i innych napojów. To latami może bardzo niekorzystnie wpływać chociażby na układ endokrynny człowieka, mocno zaburzać gospodarkę hormonalną, a nawet prowadzić np. do bezpłodności. Butelki termiczne Dafi wykonane są z tworzywa wolnego od szkodliwego bisfenolu A, który jest głównie odpowiedzialny za wyżej wymienione problemy. Wytrzymałe stal kwasoodporna nie przenosi smaków i zapachów oraz gwarantuje długą żywotność samej butelki. Po użyciu wystarczy umyć ją ciepłą wodą i już jest gotowa do kolejnego zadania.