Co filtruje butelka Dafi
Co filtruje butelka Dafi?
4 maja, 2020
butelka termiczna dafi
Butelka termiczna – jakie są jej zalety?
15 maja, 2020
Pokaż wszystkie
Butelka filtrująca - na ile starcza filtr

Butelki filtrujące wodę są jedynymi z naszych ulubionych rozwiązań na co dzień. Dzięki nim możemy mieć zdrową i świeżą wodę zawsze pod ręką- gdziekolwiek jesteśmy. To prosty sposób na pragnienie, a butelkę bez kłopotu zmieścimy w każdy plecak, torebkę lub torbę na siłownię.

Zalety butelki Dafi

Użytkownicy butelek filtrujących cenią je sobie za cały szereg zalet. Do butelki wystarczy jedynie nalać wody, by przez cały dzień cieszyć się czystym napojem. Butelka jest lekka, a jej waga wynosi około 33 gramy, a więc mniej więcej tyle samo co zwykłej półlitrowej butelki wody mineralnej ze sklepu. Przewagą butelki Dafi jest jednak to, iż jest ona wielorazowym produktem- pozwalającym ograniczać zużycie plastiku, z którym już dziś nie radzi sobie nasza planeta. Woda filtrowana węglem aktywnym zyskuje zdecydowanie lepszy zapach i smak. Dlaczego tak się dzieje? Węgiel aktywny posiada szerokie właściwości absorpcyjne, które pozwalają na niemal stuprocentową eliminację z wody chloru i jego pochodnych, a także metali ciężkich czy innych groźnych zanieczyszczeń.

Użytkownicy butelek Dafi cenią je także za wygodę ich użytkowania. Butelka została zaprojektowana tak, by idealnie układała się w ręce, dzięki czemu picie z niej jest przyjemnością. Ponadto zawiera ona wyprofilowany ustnik („dzióbek”), który nie powoduje kapania wody oraz pozwala na jej picie nawet w ruchu, bez obawy o ochlapanie się. Klienci Dafi mają możliwość wyboru albo mniejszej, albo większej butelki- ta pierwsza sprawdzi się idealnie np. na spacerze, a ta druga z pewnością przyda się podczas treningu lub wyprawy rowerowej.

Co nie jest bez znaczenia – produkty Dafi są produktami w 100% wytwarzanymi w naszym kraju, a Dafi jest naszą rodzimą marką. Chociażby to powinno przemawiać za tym, byśmy jak najczęściej wybierali dzbanki i butelki firm dających pracę Polakom i wpływy do polskiego PKB.

Działanie filtra i jego żywotność

Butelka filtrująca Dafi pozwala rocznie zrezygnować z kupna aż 150 litrowych butelek wody mineralnej! Wydajność półlitrowej butelki to 300 litrów przefiltrowanej wody, a więc spora ulga dla środowiska naturalnego, a także dla kieszeni. Żywotność filtra jest uzależniona od ilości i częstotliwości jej filtrowania. Należy jednak pamiętać, że bez znaczenia czy przefiltrujemy wymienioną ilość czy nie, koniecznym jest co 30 dni dokonać wymiany filtra w butelce, dzięki temu zachowamy jakość i właściwości filtrowanej wody.

Gdzie kupić butelkę Dafi?

Dzbanki i butelki filtrujące Dafi to dziś niemal wyposażenie każdej kuchni. Jeżeli zamierzamy nabyć butelkę lub dzbanek, nie ma z tym żadnego problemu. Można to zrobić oczywiście na stronie producenta przez Internet, ale dzbanki oraz butelki są dziś dostępne także w wielu sklepach z wyposażeniem AGD oraz w supermarketach. Butelki i dzbanki można także kupić na stronach internetowych tychże sklepów i supermarketów. Co ciekawe, już w kilku miastach w Polsce dostępne są kontenery, do których wyrzucać można zużyte filtry z dzbanków i butelek.